جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین مطالب

بایگانی ماهانه: مهر ۱۳۹۶

برگزاری نشست کتابخوان مهر با موضوع محرم

IMG_3826

نشست کتابخوان مهرماه با موضوع محرم طبق زمان بندی قبلی امروز سه شنبه مورخ چهارم مهر برابر با پنجم محرم در کتابخانه برگزار گردید. این نشست که باحضور آقای سعید قریشی ریاست محترم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، سیدرضا آقایی، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان،و جمعی از اعضای کتابخانه برگزار گردید از حضور  یک میهمان ویژه به نام میرزا ... ادامه مطلب »

افتتاح بخش دفاع مقدس

IMG_3813

همزمان با شروع هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، نمایشگاهی از کتب دفاع مقدس و تمثال شهدای شهرستان مهریز به عنوان بخش جداگانه رونمایی شد. ادامه مطلب »

نمایشگاه کتاب حماسه حسینی

IMG_3808

فرارسیدن ماه محرم، ماه خون و عزا نمودی از مظلومیت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت می باشد. به همین مناسبت کتب مربوط به امام حسین (ع) و عاشورای حسینی در معرض دید مراجعین قرار گرفته است. ادامه مطلب »

نشست مثنوی خوانی

IMG_3799

نشست مثنوی خوانی این هفته نیز همانند دفعات قبل با حضور جمعی از دوست داران شعر و ادب فارسی برگزار گردید. در این جلسه دو داستان مطرح شد که به صورت اختصار به آن می پردازیم: داستان باز شکاری و پادشاه: داستان این گونه است که یک باز شکاری که جایش همیشه بر روی شانه پاشاه بود و بر اثر ... ادامه مطلب »

برگزاری نشست کتابخوان شهریور با موضوع دفاع مقدس

IMG_3782

با توجه به نزدیک بودن سی و یکم شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس و به منظور ترغیب و تشویق افراد به مطالعه، نشست این ماه به موضوع دفاع مقدس اختصاص یافت. در این نشست کتاب های: من زنده ام، وقتی مهتاب گم شد، خاک های نرم کوشک، شبیه صدام، چمران مظلوم بود و سیزده ساله ها به ترتیب توسط ... ادامه مطلب »

جمع خوانی

IMG_3733

صبح روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۰ کتاب آسمان چهارم: رمانی درباره غدیرخم نوشته فریبا کلهر جمع خوانی شد. ادامه مطلب »

برگزاری نشست مثنوی خوانی

IMG_3727

دومین نشست مثنوی خوانی شهریورماه، در رورز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ برگزار گردید. در این نشست داستان بلقیس و سلیمان مورد بحث قرار گرفت. لازم به ذکر است که این داستان از دفتر دوم و با بیت زیر شروع می شود: رحمت صد تو بر آن بلقیس باد       که خدایش عقل صد مرده بداد ادامه مطلب »

برگزاری نشست مثنوی خوانی

IMG_3718

در این نشست که با حضور جمعی از عاشقان مولانا و فرهنگ دوست برگزار گردید، داستان قصد کردن غزان به کشتن یک مرد مورد بحث قرار گرفت داستان از اینجا شروع می شود که ترکان (غزان ) به یک دهی حمله می کنند و دو تن از بزرگان ده را می یابند و قصد کشتن یکی از آن دو نفر را ... ادامه مطلب »