دوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹
آخرین مطالب
در دبیرستان دخترانه فاطمیه صورت گرفت؛ برگزاری نشست تخصصی تاریخ

در دبیرستان دخترانه فاطمیه صورت گرفت؛ برگزاری نشست تخصصی تاریخ

به همت کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری مهریز و به میزبانی دبیرستان دخترانه فاطمیه،  نشست کتابخوان تخصصی تاریخ با حضور جمعی از دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، این نشست که به همت مسئول کتابخانه عمومی مجتمع و با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صورت گرفت، ۵ عنوان کتاب با موضوع تاریخ، توسط ۵ نفر از دانش آموزان معرفی شد.

مهدی معتمدی، مسئول کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری، هدف از برگزاری این نشست را آشنایی دانش آموزان با تاریخ ایران و جهان دانست و گفت: دانش آموزان دبیرستان فاطمیه با راهنمایی زهرا جاویدی پور، دبیر تاریخ خود و انتخاب کتاب هایی در زمینه تاریخ اقوام مختلف و به سبب درک بهتر تاریخ باستان، نمایشگاهی در قالب ارائه لباس های تاریخ اقوام ملل، انواع الواح گلی، آثار باستانی خاص هر قوم و با الگوبرداری از تصاویر کتاب های تاریخی به صورت خلاقانه، آثار باستانی اقوام مختلف را آماده و در معرض دید مراجعان قرار دادند.

زهرا جاویدی پور، دبیر تاریخ دبیرستان دخترانه فاطمیه، ضمن تشکر از مسئول کتابخانه عمومی مجتمع در جهت راهنمایی دانش آموزان در انتخاب کتاب های مناسب با موضوع تاریخ گفت: نشست کتابخوان اسفندماه، علاوه بر معرفی کتاب به دانش آموزان یک ویژگی خاص نیز داشت. وی، ساخت آثار باستانی شبیه سازی شده از تصاویر کتب تاریخ در قالب نمایشگاه تاریخ توسط دستان هنرمند و خلاق دانش آموزان مدرسه فاطمیه را ایده ای جذاب و دلنشین در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ کتابخوانی به شیوه ای نوین دانست.

گفتنی است، در این نشست، کتاب های “علم در چین باستان” نوشته جورج بیشور توسط فاطمه زارعین، “علم در روم باستان” نوشته جکولین ال هریس توسط مریم شاه بیدکی، “علم در بین النهرین” نوشته گرل مس توسط هانیه کشاورزی، “علم در مصر باستان” نوشته جرالدین وودز توسط زهره شیرزاده و “علم در ایران باستان” نوشته حسن سالاری توسط مینا یزدانی معرفی و به دیگر مخاطبان به اشتراگ گذاشته شد.

شایان ذکر است، از معرفی کنندگان کتاب و دانش آموزانی که در امر آماده سازی نمایشگاه آشنایی با تاریخ اقوام ملل باستان، حضور داشتند با لوح سپاس و اهداء کتاب، توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*