پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین مطالب
به همت کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری مهریز نشست کتابخوان تخصصی فرهنگیان برگزار شد

به همت کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری مهریز نشست کتابخوان تخصصی فرهنگیان برگزار شد

نشست کتابخوان ویژه فرهنگیان با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، کتابداران کتابخانه عمومی مجتمع و جمعی از معلمان، صبح روز یک شنبه، ۱۹ خردادماه در محل دبیرستان دخترانه فاطمیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، این نشست که به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری در دبیرستان دخترانه فاطمیه صورت گرفت، ۴ عنوان کتاب توسط ۴ نفر از فرهنگیان معرفی شد.

در ابتدای مراسم، سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، به اهمیت مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب، جامعه را به رشد و تعالی و پیشرفت می رساند و جامعه ای که کتاب نخواند رو به انحطاط می رود. وی، در ادامه بیان کرد: معلمان، نقش مهمی در کتابخوان شدن دانش آموزان ایفا می کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، در ادامه بیان کرد: مطالعه، ذهن را پربار و اندیشه را رونق می بخشد و لذا، فرهنگ سازی در خصوص مطالعه کتاب از سوی معلمان می­تواند مسیر زندگی دانش آموزان را روشن و اخلاق انسانی و معرفت را در وجود آنها نهادینه کند.

مهدی معتمدی، مسئول کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری نیز خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز اصلی گردآوری و سازماندهی منابع اطلاعاتی درخواست های معلمان و دانش آموزان را در حوزه تحقیق و پژوهش در کوتاه ترین زمان فراهم می کنند.

مسئول کتابخانه عمومی مجتمع، در ادامه به نقش و اهمیت کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: در عصر حاضر کتابخانه، سهم بسزایی در توسعه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد و نقش مهمی در حفظ و پیشرفت فرهنگ، آموزش رسمی و خود آموزی و غنی کردن اوقات فراغت ایفا می کند.

سیده صدیقه طباطبایی، مدیر دبیرستان دخترانه فاطمیه، با اشاره به اقدام ارزشمند کتابخانه های عمومی مهریز و حضور کتابداران در مدارس را در جهت برگزاری نشست های کتاب خوان ارج نهاد و بیان کرد: استقبال معلمان و دانش آموزان از این نشست های کتاب خوان، نشان از علاقه مندی آنان به کتاب و کتاب خوانی است و لذا،  خواستار برگزاری مداوم این نشست ها در مدرسه فاطمیه شد.

گفتنی است در این جلسه، کتاب های “جامعه شناسی خودمانی” نوشته حسن نراقی توسط زهرا جاویدی پور، “بهشت جوانان: آنچه باید یک زن و مرد بدانند” نوشته اسدالله محمدی نیا توسط لیلا ولی، “ارتباط بدون خشونت” نوشته مارشال روزنبرگ توسط مینا جاویدی پور و کتاب “بابانظر” نوشته سید حسین بیضائی توسط سیده صدیقه طباطبایی معرفی شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*