پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین مطالب
پنجمین نشست مثنوی خوانی کتابخانه مجتمع با موضوع ویژگی های نظم و نثر فارسی پیگیری شد

پنجمین نشست مثنوی خوانی کتابخانه مجتمع با موضوع ویژگی های نظم و نثر فارسی پیگیری شد

پنجمین نشست مثنوی خوانی با حضور دکتر سید علی اصغر طباطبائی نیا، روز پنج شنبه هفتم شهریورماه در محل کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، با اشاره به استقبال خوب علاقه مندان از نشست های مثنوی خوانی، خاطر نشان کرد: سلسله جلسات مثنوی خوانی با هدف بهره گیری از مثنوی و تمثیلات آن برای ارائه مفاهیم تعلیمی و معرفتی، توسعه فعالیت های فرهنگی و ادبی، ارتقای دانش و بینش شرکت کنندگان با فرهنگ و ادبیات غنی ایران زمین برگزار می شود.

مهدی معتمدی، مسئول کتابخانه مجتمع فرهنگی هنری در خصوص برگزاری نشست های هفتگی مثنوی خوانی گفت: این جلسات، با اسقبال بسیار خوبی از طرف علاقمندان به مثنوی و مولوی صورت گرفته است. وی، عنوان کرد: در جلسات فوق، داستان مثنوی به صورت گزینشی توسط اساتید، ارائه می شود.

معتمدی افزود: در این جلسات، پس از قرائت اشعار، به بررسی و تفسیر آن پرداخته می شود، و افراد حاضر در جلسه، نظریات خود را در مورد اشعار و مطالب مورد بحث ارائه می‌دهند.

مسئول کتابخانه عمومی مجتمع در پایان سخنان خود گفت: این برنامه، با هدف آشنایی با افکار و اندیشه عارف و شاعر نامی ایران مولانا و تحلیل و تفسیر مثنوی معنوی، پنج شنبه های هر هفته ساعت ۱۱ الی ۱۲ در کتابخانه مجتمع فرهنگی هنری برگزار می شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست و به مناسبت هفته دولت معرفی کتاب «از دولت اقتدار تا دولت عقل در فلسفه سیاسی مدرن» نوشته کمال پولادی توسط سید سعید سیدرضایی کتابدار کتابخانه مجتمع صورت گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*