پنج شنبه , ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین مطالب
نشست کتابخوان ویژه هفته دفاع مقدس در مهریز برگزار شد

نشست کتابخوان ویژه هفته دفاع مقدس در مهریز برگزار شد

با همکاری ناحیه مقاومت بسیج مهریز و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نشست کتابخوان ویژه دفاع مقدس یکشنبه ۷ مهرماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، این نشست، با حضور جمعی از مسئولان و معرفی ۵ عنوان کتاب در محل ناحیه مقاومت بسیج مهریز برگزار شد.

در ابتدای مراسم سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های مهریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی به‌ عنوان یکی از متولیان مهم و اثرگذار در حوزه فرهنگ می‌تواند با اقدامات خود فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را با الگو گرفتن از جنگ تحمیلی ۸ ساله و دوران دفاع مقدس در جامعه ترویج دهد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع به مناسبت هفته دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی، تصریح کرد: نشست های کتابخوان، خاطره گویی و برپایی نمایشگاه کتاب‌های ویژه دفاع مقدس از اقدامات مفید در این زمینه است.

قریشی با اشاره به ضرورت وجود همکاری کتابخانه های عمومی مهریز و ناحیه مقاومت بسیج گفت: برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی از جمله نشست های کتابخوان می تواند فرهنگ کتابخوانی را در بین بسیجیان فراگیر کند.

محسن نصیری، جانشین ناحیه مقاومت بسیج مهریز نیز در ادامه با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در جامعه، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور تلاش و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدایی است که در سنگر دفاع مقدس برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی از جان خود مایه گذاشتند.

نصیری، ضمن اشاره به اقدام ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی مهریز در برگزاری نشست های کتابخوان بیان کرد: حفاظت از ارزش‌ها و دستاوردهای والای نظام مقدس اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، امری واجب و همگانی است و برگزاری نشست های کتابخوان و معرفی کتاب های دفاع مقدس در انتقال این ارزش‌ها به نسل جوان جامعه باید در اولویت قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست، کتاب های “عارفانه” نوشته امینان توسط محسن نصیری جانشین ناحیه مقاومت بسیج مهریز، “فرنگیس” نوشته مهناز فتاحی توسط مهدی معتمدی مسئول کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری، “پسرک فلافل فروش” نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی توسط زهرا دهقانیزاده مسئول کتابخانه عمومی امام حسین(ع)، “پایان انتظار” به کوشش سید عباس حسینی توسط مسلم زارع بیدکی، و “خاک های نرم کوشک” تالیف سعید عاکف توسط حسین سلمانی نوجوان بسیجی معرفی شدند.

در پایان از معرفی کنندگان کتاب، با لوح سپاس و اهداء کتاب، توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*