سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
آخرین مطالب
کلاس های آموزشی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه در کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری برگزار می شود

کلاس های آموزشی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه در کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری برگزار می شود

کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری مهریز به منظور تقویت اعتماد به نفس و خلاقیت، دوره های آموزشی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، مهدی معتمدی مسئول کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی هنری ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره ها برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال و با هدف فراگیری محاسبات ریاضی بدون استفاده از ماشین حساب و به صورت ذهنی و با استفاده از چرتکه در کم ترین زمان و انجام تکنیک های یادگیریِ سریعتر گوش دادن، دیدن، نوشتن و محاسبه کردن برگزار می شود.

 کفاش، مربی کلاس های چرتکه گفت: کودکانی که این دوره را می گذرانند با فعال کردن نیم کره چپ مغز، روش متفاوتی در حل مسائل ریاضی را فرا می گیرند و با اعمال اصلی ریاضی، نحوه ی تندنویسی اعداد، تکنیک های شنیداری، دیداری و تصویرسازی آشنا می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: برنامه حساب ذهنی چرتکه یا(UCMAS)  یک برنامه منحصر به فرد برای رشد کودک است که در سال ۱۹۹۳ توسط دکتر دینوونگ در کشور مالزی ابداع شد. این برنامه با استفاده از یک سیستم محاسبه نوآورانه با به‌کارگیری چرتکه سبب پویایی مغز (نیم کره‌ چپ و نیم کره‌ راست) به طور هم ‌زمان می‌شود.

گفتنی است علاقه مندان جهت ثبت نام در این دوره های آموزشی می توانند به کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی واقع در خیابان مطهری جنوبی جنب زینبیه مزویرآباد مراجعه کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*