جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین مطالب

درباره ما

کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی و هنری:

کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی در دهه فجر ۱۳۷۶ و در ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان مهریز افتتاح گردید. مساحت کل کتابخانه۳۲۲۰ مترمربع و زیر بنای آن ۷۰۰ متر مربع است.کتابخانه در حال حاضر به عنوان کتابخانه درجه ۴، تحت پوشش نهاد کتابخانه ‏های عمومی کشور است. این کتابخانه دارای دو سالن مطالعه با مساحت ۲۷۰ مترمربع با ظرفیت حدود ۲۵۰ نفر برای مطالعه همزمان خواهران و برادران و شامل مخزنی غنی از کتاب‏های مرجع و عمومی به مساحت ۲۱۰ متر مربع (و با گنجایش ۶۰ هزار جلد کتاب) می‏باشد.

این کتابخانه شامل بخش‏های کودکان، کمک درسی، کارشناسی ارشد، تازه های کتاب، پیشنهاد کتابدار،استان شناسی و نابینایان  می‏ باشد. بخش نابینایان این کتابخانه از آن جهت که تنها کتابخانه نابینایان در سطح شهرستان است بسیار حائز اهمیت می‏باشد.

کتابخانه جهت انجام خدمات امانت دهی و امور کتابخانه ای از نرم افزار مدیریت سامان استفاده می کند. همچنین این کتابخانه با اتصال به شبکه ی اینترانت و استفاده از خدمات دانلود نامحدود در بخش مرجع و مرکز اطلاع رسانی و استفاده از وای فای رایگان آماده ارائه خدمات اینترنتی با تخفیف ویژه به مراجعین می باشد.

از فعالیت‏های فوق برنامه‏ کتابخانه به مناسبت‏های گوناگون می‏توان به برگزاری نمایشگاه کتاب، اجرای مسابقه  و … اشاره کرد.

سیستم کتابخانه:

سیستم رده‏ بندی کتابخانه بصورت دیوئی بوده و مخزن کتاب به صورت باز اداره می‏ شود. سیستم امانت‏ دهی و جستجوی کتاب بصورت رایانه ‏ای می‏باشد و از نرم افزار سامان استفاده می گردد

تامین منابع کتابخانه از طریق نهاد کتابخانه‏ های عمومی کشور‏، اداره کل کتابخانه ‏های عمومی استان یزد و اهدایی اعضا می ‏باشد.

شرایط عضویت:

شرایط عضویت کتابخانه برای همه گروه‏های سنی، ارائه کارت شناسایی معتبر،یک قطعه عکس و پرداخت حق عضویت به مبلغ ۳۰۰۰۰ ریال می‏باشد.

اعضاء می‏توانند با هر بار مراجعه تعداد ۵ کتاب به مدت ۱۴ روز امانت بگیرند.

همچنین مراجعین کتابخانه با عضویت سراسری در کتابخانه می توانند از خدمات امانت تمامی کتابخانه های عمومی کشور استفاده نمایند .

ساعت کار کتابخانه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۷/۳۰ الی ۱۹/۱۵ در ایام امتحانات، ۲ ساعت به آن اضافه می‏شود‏.

اطلاعات آماری کتابخانه:

منابع کتابی:

تعداد عنوان

تعداد نسخه

۲۳۴۵۳

۲۸۶۹۲

منابع کتابی مخصوص کودکان:

تعداد عنوان

تعداد نسخه

۲۰۱۹

۲۴۳۳

منابع کتابی مخصوص نابینایان:

تعداد عنوان

تعداد نسخه

۹۷

۲۱۸

میانگین تعداد مراجعین در ماه:

زن

مرد

۱۸۶۵

۲۰۳۹

آخرین آمار اعضای کتابخانه: ۱۴۸۴

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*